Τρίτη 26 Μαρτίου 2013

Και τώρα ο Αλμωπός.

Εύκολο έργο είχε ο Πάοκ Γιαννιτσών στον αγώνα με αντίπαλο την Νίκη Καλής. Η ομάδα του δικεφάλου επέβαλε από την αρχή τον ρυθμό της χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ σε όλη τη διάρκεια του ημιχρόνου. Αυτό έγινε στο 45' του παιχνιδιού μετά από αυτογκόλ του Διδασκάλου. Στην επανάληψη το σκηνικό δεν άλλαξε με τους φιλοξενούμενους να δημιουργούν και τους γηπεδούχους να αμύνονται. Η προσπάθεια όμως των νεαρών παικτών της Καλής δεν κράτησε για πολύ μιας και στο 51' ο Σαββουλίδης έκανε το 0-2 για να φτάσουμε στο 60' όπου ο ίδιος παίκτης έκανε το 0-3. Το τελικό 0-4 έγραψε στο 76' ο Καβρουλάκης μετά από ωραία ατομική ενέργεια. Ακόμη μια σημαντική νίκη για την ομάδα των Γιαννιτσών στην μάχη του πρωταθλήματος η οποία υποδέχεται τον Αλμωπό Αριδαίας στην εμβόλιμη αγωνιστική της Τετάρτης και με την ψυχολογία υπέρ της και θα παλέψει για τι καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα. Σημαντικό και αρκετά κρίσιμο παιχνίδι και για τις δυο ομάδες, με διαφορετική σημασία για την κάθε μια, το οποίο θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Νέας Τραπεζούντας στις 16:00