Κυριακή 31 Μαρτίου 2013

Και τώρα, Κρύα Βρύση

Την προσοχή του στον εντός έδρας αγώνα μπαράζ, για την παραμονή στην κατηγορία, στρέφει πλέον το ενδιαφέρον του ο Πάοκ Γιαννιτσών, με αντίπαλο τον Απόλλωνα Κρύας Βρύσης, μετά και την ήττα από την Δόξα Εξαπλατάνου με σκορ 3-0 που της εξασφάλισε την παραμονή. Η ομάδα των Γιαννιτσών δημιούργησε ευκαιρίες από το πρώτο λεπτό του αγώνα αλλά δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο τέρμα σε αντίθεση με την Δόξα που μπήκε αποφασισμένη να κερδίσει το τρίποντο. Στο 36' μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Μάντζιος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους με τους φιλοξενούμενους να χάνουν μοναδική ευκαιρία να τελειώσουν το ημίχρονο με ισοπαλία, όταν ο Τσάλμας αστόχησε από τα 11 βήματα σε πέναλτι που κέρδισε ο Ζημπίδης.

Στην επανάληψη το σκηνικό ήταν το ίδιο με τους παίκτες του δικεφάλου να μην μπορούν να βρουν δίχτυα και τους γηπεδούχους να πιέζουν, πίεση που τελικά έφερε καρπούς όταν στο 71' ο Βασιλόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Το τελικό 3-0 έγραψε και πάλι ο Μάντζιος στο 92', εκμεταλλευόμενος το λάθος της άμυνας του δικεφάλου.  Παρά τη μεγάλη προσπάθεια που κατέβαλε στις τελευταίες αγωνιστικές δεν κατάφερε τελικά να σφραγίσει την παραμονή του στην κατηγορία και πλέον ο δικέφαλος στρέφει την προσοχή του στον αγώνα με την Κρύα Βρύση, όπου θα παλέψει με όλες του τις δυνάμεις για να επαναλάβει τα πολύ καλά αποτελέσματα που πέτυχε στα παιχνίδια της κανονικής περιόδου με αντίπαλο τον Απόλλωνα και να παραμείνει έτσι στην κατηγορία.