Τετάρτη 17 Οκτωβρίου 2012

Κέρδισε το βαθμό.

Παρά την υπεροχή των κινήσεων στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού ο Πάοκ Γιαννιτσών αρκέστηκε τελικά με τον βαθμό της ισοπαλίας  στον αγώνα με αντίπαλο τον Μ. Αλέξανδρο Ν. Πέλλας. Μοιρασμένο το πρώτο μισό του αγώνα με τους παίκτες του δικεφάλου να δημιουργούν  πιο κλασικές ευκαιρίες για να φτάσουμε στις καθυστερήσεις όπου ο Μαραντίδης με σουτ έξω από την περιοχή άνοιξε το σκορ. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 55' ο διαιτητής Δεμερτζής είδε ανύπαρκτο πέναλτι υπέρ των γηπεδούχων δίνοντας παράλληλα δεύτερη κίτρινη στον Βλάχο που δεν συμμετείχε καθόλου στην φάση, δίνοντας έτσι αριθμητικό πλεονέκτημα στην ομάδα της Πέλλας. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κούτουδης στο 63' φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσια. Άμεση απάντηση της ομάδας των Γιαννιτσών στο 64'  με προσωπική ενέργεια του Σαββουλίδη δίνοντας εκ νέου το προβάδισμα στον δικέφαλο. Κάπου εκεί το παιχνίδι πήρε μια άγρια ομορφιά με δυνατά μαρκαρίσματα, πολλά φάουλ και έντονες διαμαρτυρίες και από τις δυο ομάδες στην ομολογουμένως κακή διαιτησία. Παρά την έντονη προσπάθεια των παικτών του Πόλυ Χαραλαμπίδη να κρατήσουν την νίκη, τελικά η τύχη έμελλε να τους πληρώσει με το ίδιο νόμισμα όταν στις καθυστερήσεις του αγώνα και πάλι ο Κουτούδης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 2-2.