Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2012

Συνεχίζει νικηφόρα ο Μυλότοπος.

Νικηφόρα συνεχίζει την πορεία του ο Μ. Αλέξανδρος Ν. Μυλοτόπου καθώς πέρασε νικηφόρα και από το γήπεδο της Νέας Τραπεζούντας με αντίπαλο τον Πάοκ Γιαννιτσών. Η ομάδα των Γιαννιτσών απογοήτευσε για ακόμη ένα παιχνίδι δίνοντας από νωρίς την δυνατότητα στους φιλοξενούμενους να δημιουργήσουν ευκαιρίες. Στο 10' το σκορ ήταν 0-2, στο 4' με τον Ρίτε και στο 9' με τον Νάτση. Οι γηπεδούχοι σαφώς επηρεασμένοι από τα γρήγορα γκολ δεν κατάφεραν να πατήσουν την περιοχή των αντιπάλων κάτι που αυτοί εκμεταλλεύτηκαν πετυχαίνοντας ένα ακόμη τέρμα στο 32' και πάλι με τον Ρίτε κάνοντας το 0-3 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι παίκτες του Πόλυ Χαραλαμπίδη μπήκαν πιο δυνατά, βρήκαν τα πατήματά τους και τελικά στο 55' με προβολή του Σαββουλίδη μείωσαν σε 1-3. Όμως οι παίκτες του Λάζαρου Μακρίδη δεν εγκατέλειψαν την προσπάθεια και τελικά στο 64' ο Γκότσης έγραψε το τελικό 1-4. Ακόμη μια βαριά ήττα για τον Πάοκ Γιαννιτσών που συνεχίζει να αναζητά κάποιο θετικό αποτέλεσμα.