Κυριακή 23 Δεκεμβρίου 2012

Έφυγε ηττημένος.

Την ήττα γνώρισε ο Πάοκ Γιαννιτσών στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ορφέα Ριζαρίου. Οι παίκτες του δικεφάλου μπήκαν αρκετά δυνατά στο παιχνίδι δημιουργώντας καλές ευκαιρίες για γκολ χωρίς όμως στόχο. Οι παίκτες του Ορφέα ανέβασαν την απόδοσή τους και προς το τέλος του ημιχρόνου έχασαν κλασικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ καθώς έπεσαν πάνω στα δοκάρια της εστίας και στον εκπληκτικό Σιδώρη. Το μηδέν παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου και στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν πολύ γρήγορα καθώς ο Παπαχρήστου έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους. Άμεση η απάντηση του δικεφάλου στο 50' με δυνατό σουτ του Καλαϊτζή για να ξαναπάρει το προβάδισμα ο Ορφέας με τον  Τούσια στο 55'. Η συνέχεια είχε μοιρασμένες φάσεις και ευκαιρίες για τις δυο ομάδες για να φτάσουμε στο 75' όπου ο Σωκρατίδης με σουτ από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1. Κάπου εκεί τα πράγματα έδειχναν να έχουν τελειώσει για την ομάδα των Γιαννιτσών κάτι που επισφραγίστηκε με το τέρμα του Τσεγάνη στο 93' εκμεταλλευόμενος την αδράνεια στην περιοχή του δικεφάλου. Απώλεια για τον Πάοκ Γιαννιτσών που πλέον βρίσκεται σε δύσκολη βαθμολογική θέση που συνεχίζει να παλεύει στην μάχη του πρωταθλήματος.