Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2012

Νικητής ο Αλμωπός.

Απώλεια βαθμών για τον Πάοκ Γιαννιτσών στο παιχνίδι με αντίπαλο τον Αλμωπό Αριδαίας. Οι παίκτες του δικεφάλου παίζοντας κυρίως αμυντικά, δεν δημιούργησαν κλασικές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα καταφέρνοντας παράλληλα να περιορίσουν και τις κινήσεις των γηπεδούχων που επίσης ξεκίνησαν παθητικά. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου όμως και συγκεκριμένα στο 43' ο Αλμωπός κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ του αποτέλεσμα με τον Γ. Κανοτίδη. Στην επανάληψη ο Πάοκ ενισχυμένος επιθετικά κυρίως, δημιούργησε ευκαιρίες χωρίς όμως να φτάσει στο γκολ. Τελικά η ομάδα του Β. Ντίσιου έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης όταν στο 76' ο Χ. Τσαουσίδης έγραψε το τελικό 2-0. Απώλεια για την ομάδα των Γιαννιτσών που συνεχίζει την προσπάθειά της στη μάχη του πρωταθλήματος υποδεχόμενη την επόμενη αγωνιστική την Δόξα Εξαπλατάνου.