Τετάρτη 21 Δεκεμβρίου 2011

Λύγισε στο τέλος.

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Πάοκ καθώς ηττήθηκε στο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Εθνικό Σοχού με σκόρ 1 - 0. Η ομάδα παρουσιάστηκε χωρίς ιδιαίτερες αλλαγές, σε σχέση με το προηγούμενο παιχνίδι, και μπήκε από την αρχή δυνατά με χαρακτηριστική την φάση με τον Χαρμάνα στο 5' μόλις λεπτό. Ο αγώνας κινήθηκε στα ίδια επίπεδα σε όλο το πρώτο ημίχρονο με τους γηπεδούχους να μένουν θεατές στο παιχνίδι των φιλοξενούμενων και να "ξυπνούν" μετά το 50' σε δυο περιπτώσεις. Από εκεί και μετά αντιστράφηκαν κάπως οι ρόλοι και οι παίχτες του Πάοκ κλείστηκαν πίσω, δίνοντας έτσι γήπεδο σε αυτούς του Εθνικού, οι οποίοι σε αρκετές φάσεις μπορούσαν να κάνουν την ζημιά, αλλά η πολύ καλή παρουσία των αμυντικών του Πάοκ σε συνδυασμό με τις σωτήριες επεμβάσεις του Πόπη, τους το απέτρεψε. Όμως όπως λένε <<ο αγώνας τελειώνει όταν σφυρίξει ο διαιτητής>> κάτι που δυστυχώς επαληθεύτηκε όταν στο 90' οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ κοντά στην μεγάλη περιοχή του Πάοκ, φάση στην οποία μπήκε και το μοναδικό γκόλ της αναμέτρησης. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται γιατί στην αμέσως επόμενη φάση, σε ενέργεια του Στεφανίδη, μπορούσαν να κερδίσουν το πέναλτι κάτι που όμως ο διαιτητής του αγώνα δεν καταλόγισε. Ήττα λοιπόν για την ομάδα των Γιαννιτσών που συνεχίζει παρ' όλα αυτά δυναμικά, καθώς όλα παραμένουν ανοιχτά στο πρωτάθλημα της Δ' εθνικής.