Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2011

Καλώς ήλθες....νίκη.

Τη χαρά της νίκης γεύτηκαν οι παίχτες του Πάοκ Γιαννιτσών καθώς επικράτησαν του Εθνικού Ν. Αγιονερίου με σκόρ 1- 0. Η ομάδα μας κατάφερε τελικά να πάρει τους τρείς βαθμούς της νίκης, τους πρώτους της από την έναρξη του πρωταθλήματος!!! Οι παίχτες του Πόλυ Χαραλαμπίδη μπήκαν από την αρχή του αγώνα πολύ αποφασισμένοι να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα, με τους φιλοξενούμενους να βρίσκουν την αντίπαλη περιοχή σε ελάχιστες περιπτώσεις. Το πρώτο ημίχρονο τέλειωσε με απόλυτη υπεροχή του Πάοκ  με εξαίρεση την ευκαιρία του Χαιρόπουλου που έστειλε την μπάλα άουτ σε τετ α τετ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πάοκ κινήθηκε στον ίδιο ρυθμό κρατώντας περισσότερο την μπάλα στα πόδια του και τελικά, στο 63' πέτυχε το μοναδικό γκόλ της αναμέτρησης με τον Σιδηρόπουλο ( σ.σ. όμορφος ο πανηγυρισμός των παικτών στο κόρνερ με τον γνωστό χωρό σε Βραζιλιάνικους ρυθμούς). Το παιχνίδι στην συνέχεια κινήθηκε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο. Αλλαγές και για τους δυο με τους φιλοξενούμενους να προσπαθούν να κρατήσουν μπάλα καθώς οι γηπεδούχοι, με την ψυχολογία υπέρ τους, έφευγαν στην αντεπίθεση και ίσως να μπορούσαν να πετύχουν και δεύτερο γκόλ. Τέλος καλό όλα καλά και ο Πάοκ πετυχαίνει την πρώτη του νίκη μέσα στην έδρα του. Επόμενο παιχνίδι στην εμβόλιμη αγωνιστική την Τετάρτη με τον Εθνικό Σοχού.

ΠΑΟΚ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ: Πόπης, Καλαϊτζής Σ., Γρηγοριάδης (82’ Ορφανίδης), Κάζογλου, Τσάλμας, Γκογκολούδης, Σιδηρόπουλος, Ντάλης, Στεφανίδης, Καλαϊτζής Χ. (54’ Κηλίκης), Χαρμάνας.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ: Παπαδόπουλος, Σαμαράς, Χαριζάνης, Βλασιάδης, Ηλιάδης Ν., Ηλιάδης Σ. (80’ Βασιλάκογλου), Χαιρόπουλος (67’ Τσιρογιάννης), Αποστόλας, Γρηγοράκης, Λευκαρίτης, Ηλιάδης Ε. (65’ Στεργιανός).