Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2015

Το πάλεψε ο δικέφαλος.

Την ήττα γνώρισε ο Πάοκ Γιαννιτσών στο σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο την ΑΕΚ Καρυώτισσας με σκορ 0-1.
 Η ομάδα των Γιαννιτσών μπήκε στο παιχνίδι αποφασισμένη από το πρώτο λεπτό να πάρει την νίκη πιέζοντας την αντίπαλη ομάδα σε όλο το γήπεδο, δημιουργώντας παράλληλα αρκετές ευκαιρίες. Το πρώτο μισό του αγώνα οι παίκτες του δικεφάλου είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, σε αντίθεση με τους φιλοξενούμενους που έδειχναν αιφνιδιασμένοι.
 Παρ' όλη την προσπάθεια όμως στο 66' λεπτό σε μια γρήγορη αντεπίθεση της ομάδας της Καρυώτισσας, ο Γεωργιάδης έγινε ο τελικός αποδέκτης της μπάλας και με κοντινό πλασέ στο ύψος της μεγάλης περιοχής έκανε το 0-1. Αυτή ήταν και η μοναδική αξιόλογη ευκαιρία των φιλοξενούμενων από το σημείο εκείνο και μετά, με τον Πάοκ να προσπαθεί με οργανωμένες αντεπιθέσεις να πάρει την ισοπαλία, Δυστυχώς όμως δεν τα κατάφερε χάνοντας έτσι μια ακόμη ευκαιρία να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα και μια ψυχολογική όσο και βαθμολογική ανάσα. Η συνέχεια για την ομάδα του δικεφάλου περιλαμβάνει το εκτός έδρας παιχνίδι με τον Άρη Παλαιφύτου.