Σάββατο 5 Οκτωβρίου 2013

Μεγάλο διπλό ο δικέφαλος.

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο Πάοκ Γιαννιτσών στο σημερινό παιχνίδι με αντίπαλο τη Δόξα Μανδάλου. Οι παίκτες του Γιάννη Γυρυχίδη από νωρίς πήραν κεφάλι στο σκορ, δείχνοντας τις προθέσεις τους να φύγουν με τους τρείς πόντους της νίκης, όταν μόλις στο 4' ο Τζιβελέκης με κεφαλιά έγραψε το 0-1. Το ημίχρονο τελείωσε με πρωταγωνιστές κατά κύριο λόγω τους φιλοξενούμενους οι οποίοι δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ. Η ομάδα του Μανδάλου "ξύπνησε" κάπως αργά και στο τελευταίο δεκάλεπτο πίεσε ασφυκτικά τον δικέφαλο χωρίς όμως τελικά να γευτεί τη χαρά της ισοφάρισης. Νίκη λοιπόν για τον Πάοκ  Γιαννιτσών, που σπάει μια αρνητική παράδοση ετών στην έδρα του Μανδάλου, αρκετά σημαντική όμως για την συνέχεια του πρωταθλήματος.