Σάββατο, 12 Οκτωβρίου 2013

3 στα 3 για τον δικέφαλο!!!

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα δίνει ο Πάοκ Γιαννιτσών μετά και την σημερινή του νίκη με αντίπαλο τον Εδεσσαϊκό. Η ομάδα του δικεφάλου πέτυχε έτσι την τρίτη διαδοχική νίκη παραμένοντας στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι παίκτες του Γιάννη Γυρυχίδη ξεκίνησαν κάπως μουδιασμένοι τον αγώνα χωρίς να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που τους έδωσε ο Εδεσσαϊκός, ο οποίος ξεκίνησε παίζοντας κυρίως αμυντικά. Την μοναδική φορά που πάτησε στην περιοχή του δικεφάλου κατάφερε να προηγηθεί, με τον Μηλιάδη στο 28', σκορ που παρέμεινε μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Η επανάληψη όμως ανήκε αποκλειστικά στον δικέφαλο, με το γρήγορο γκόλ του Καπουσούζη στο 50' να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια και τον ίδιο παίκτη στο 58', μετά από οργανωμένη αντεπίθεση και εκπληκτική συνεργασία, να δίνει το προβάδισμα στον Πάοκ. Ο Εδεσσαϊκός προσπάθησε για την ισοφάριση, με τους γηπεδούχους όμως να αποτρέπουν τις όποιες ευκαιρίες και τελικά στο 77' ο Τουλγαρίδης με κοντινό σουτ έκανε το τελικό 3-1. Νίκη για την ομάδα των Γιαννιτσών και όμορφο θέαμα για τους φίλους που γέμισαν τις κερκίδες της Νέας Τραπεζούντας.