Τρίτη 24 Σεπτεμβρίου 2013

Ξεκίνημα με τεσσάρα.

Ευρεία νίκη πέτυχε ο Πάοκ Γιαννιτσών στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Η ομάδα του δικεφάλου έκανε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα για την φετινή περίοδο, πλήρης ανανεωμένος κάτι βέβαια που φάνηκε κυρίως στο 2ο ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος οι δυο ομάδες αρκέστηκαν στην δημιουργία παιχνιδιού και όχι τόσο στο σκοράρισμα με τους γηπεδούχους να σπάνε τελικά το ρόδι με τον Αναστασιάδη στο 53'. Η ομάδα της Πέλλας έφτασε κοντά στην ισοφάριση στο 58' με τον Ρίσκο αλλά απέτυχε. Η συνέχεια ανήκε αποκλειστικά στον δικέφαλο με τον Τουλγαρίδη να κάνει το 2-0 στο 60' και τον Μαραντίδη να δίνει διαστάσεις θριάμβου στον αγώνα κάνοντας το 3-0 στο 72'. Το 4-0 έκανε ο Τζεβελέκης στο 81' για να γράψει το τελικό 4-1 ο Βογιατζής στο 87'. Ότι καλύτερο λοιπόν για τους παίκτες του Γιάννη Γυρυχίδη που πέτυχαν το ιδανικότερο ξεκίνημα στο πρωτάθλημα στρέφοντας όμως την προσοχή τους στην εμβόλιμη αγωνιστική του κυπέλλου την Τετάρτη με αντίπαλο τον Πάοκ Αραββησού.