Κυριακή 2 Σεπτεμβρίου 2012

Έκανε την αρχή με διπλό.

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα έκανε ο Πάοκ Γιαννιτσών στο πρωτάθλημα  της Α'1 για την φετινή περίοδο. Η ομάδα των Γιαννιτσών δοκιμαζόταν, εκτός έδρας, με τον νεοφώτιστο της κατηγορίας Απόλλωνα Κρύας Βρύσης ο οποίος έδειξε από νωρίς τις προθέσεις του μιας και στο 5΄μόλις λεπτό προηγήθηκε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Οι παίκτες του Πόλυ Χαραλαμπίδη φάνηκαν να αιφνιδιάζονται καταφέροντας ελάχιστες φορές να πατήσουν στην περιοχή των γηπεδούχων. Η μέτρια εμφάνιση και των δυο ομάδων συνεχίστηκε και στο 2ο ημίχρονο μέχρι το 70' όταν από κόρνερ ο Νταλής έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Κάπου εκεί οι παίκτες του Νίκου Μαββίδη σταμάτησαν την όποια προσπάθειά τους για να πετύχουν κάτι καλύτερο με αποτέλεσμα στο 80', μετά από πολύ ωραίο συνδυασμό Σαββουλίδη - Μαραντίδη, ο τελευταίος έγινε κάτοχος της μπάλας και με πλασέ έκανε το 1-2. Με την ψυχολογία υπέρ τους οι παίκτες του δικεφάλου σφράγισαν τους τρεις βαθμούς της νίκης, όταν και πάλι ο Μαραντίδης με άπιαστο σουτ έκανε το τελικό 1 - 3. Νίκη για την ομάδα των Γιαννιτσών και ότι καλύτερο στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος.