Κυριακή 19 Φεβρουαρίου 2012

Πέταξε βαθμό χρυσάφι.

Σημαντική απώλεια βαθμών για τον Πάοκ Γιαννιτσών καθώς ηττήθηκε από τον Καμπανιακό με σκορ 2-1. Ο Καμπανιακός ξεκίνησε πολύ δυνατά και στο 10' πέτυχε το 1-0 με τον Υψηλό. Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν στροφές και δημιούργησαν ευκαιρίες χωρίς όμως κάποιο αποτέλεσμα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του δικεφάλου μπήκαν πιο δυνατά πιέζοντας σε αρκετά διαστήματα και ευτύχησαν να ισοφαρίσουν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σιδηρόπουλου. Το φινάλε ήταν το χειρότερο για τους φιλοξενούμενους καθώς στην κανονική διάρκεια κατάφεραν να κρατήσουν την μπάλα και να αποτρέψουν στους γηπεδούχους το γκολ. Όμως στις καθυστερήσεις ο Σκόδρας με δυνατό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή έγραψε το τελικό 2-1. Το αποτέλεσμα σίγουρα αδικεί τους παίκτες του Πάοκ που έχασαν την ευκαιρία να παλέψουν για ότι καλύτερο στην συνέχεια του πρωταθλήματος.