Τετάρτη 25 Ιανουαρίου 2012

Εκτός τελικού ο Πάοκ.

Εκτός του τελικού για το κύπελλο Ε.Π.Σ.Π. έμεινε ο Πάοκ Γιαννιτσών καθώς ηττήθηκε από τον Μ. Αλέξανδρο Ν. Μυλοτόπου με σκορ 3-2. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 40' με τον Ρήτε, ίσως και από θέση οφσάίντ, και στο 43' με τον Πέτγλατζη. Το δεύτερο ημίχρονο βρήκε τους φιλοξενούμενους να μπαίνουν αποφασισμένοι να γυρίσουν το εις βάρος τους σκορ κάτι που τελικά κατάφεραν στο 62' με γκολ του Χαρμάνα και μάλιστα να φτάνουν στην ισοφάριση στο 72' με τον Νταλή, που λίγο πριν είχε περάσει αλλαγή. Όμως ήρθε η φάση στο 83, με τον πολύ καλό Ρήτε, ο οποίος με ατομική ενέργεια και όμορφο πλασέ έκανε το 3-2. Ο Πάοκ θα μπορούσε να στείλει το παιχνίδι στην παράταση όταν στο 89' ο Κηλίκης, έπειτα από κόρνερ του Χαρμάνα, έπιασε το γυριστό σουτ στην περιοχή αλλά εξουδετέρωσε ο Κατρατσέας. Ραντεβού λοιπόν στον τελικό για τους δυο Μέγα - Αλέξανδρους  του νομού αυτόν της Πέλλας και του Ν. Μυλοτόπου.