Κυριακή 15 Ιανουαρίου 2012

"Πάγωσε" στο Χέρσο.

Κακό ξεκίνημα έκανε για την νέα χρονιά ο Πάοκ Γιαννιτσών καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 3 - 0 από την Δόξα Χέρσου. Οι γηπεδούχοι, χωρίς να παρουσιάσουν κάτι το ιδιαίτερο, εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των φιλοξενούμενων και με τη βοήθεια του δυνατού αέρα άνοιξαν το σκορ στο 26' μετά από κόρνερ του Κουτσάγια. Σωρεία χαμένων ευκαιριών για τους παίχτες του Πάοκ μέχρι την λήξη του 1ου ημιχρόνου, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Το 2ο ημίχρονο ξεκίνησε με την αποβολή του Κωνσταντινίδη με δεύτερη κίτρινη κάτι που όμως οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν αλλά δεν εκμεταλλεύτηκαν, για να φτάσουμε στο 79΄όπου και πάλι ο Κουτσάγιας έκανε το 2 - 0. Το τελικό 3 - 0 πέτυχε ο Παναγιωτόπουλος στο 91'. Δεύτερο κακό αποτέλεσμα για τον Πάοκ, που πλέον βρίσκεται χαμηλά στην βαθμολογία και θα παλέψει για το καλύτερο την επόμενη αγωνιστική, όπου θα υποδεχτεί τον Αχιλλέα Τριανδρίας.